‘Polowanie na hakerów – jak zmienić reguły gry?’

12 czerwca w warszawskiej Restauracji LIF zorganizowaliśmy dla naszych Klientów śniadanie technologiczne pod tytułem ‘Polowanie na hakerów – jak zmienić reguły gry i skutecznie rozszyfrować cyfrowych przestępców”.

Szefowie działów bezpieczeństwa na co dzień mierzą się z coraz to nowymi pomysłami hakerów i próbami wdarcia się do organizacji. Koncepcja platform zwodzących /deception platforms/ polega na zwabianiu przestępców do sztucznego środowiska, które umożliwia ich obserwację i rozpoznanie wzorców ataku, a także pozyskanie materiałów dowodowych. Zupełnie nowym
w tej koncepcji jest użycie sztucznej inteligencji, pozwalającej na wiarygodną symulację rzeczywistego środowiska oraz rzeczywistych zachowań.

12 czerwca zorganizowaliśmy dla naszych Klientów spotkanie, którego gościem i głównym prezenterem był Nahim Fazal, szef Thread Intelligence CounterCraft, producenta platformy zwodzącej ataki przestępcze.
Platforma ta została wybrana zwycięzcą dorocznej nagrody Annual 2018 Info Security PG’s Global Excellence Awards w kategorii startup roku.

Głównymi tematami spotkania były:

  • Trendy 2019 w zwalczaniu cyberprzestępców
  • Dlaczego koncepcja zwodzenia ataków powinna być elementem strategii bezpieczeństwa
  • Jak ta koncepcja realizuje cele stawiane przez Zarządy działom bezpieczeństwa oraz ich szefom

Podczas spotkania platforma CounterCraft została zaprezentowana w prezentacji live.